#TeamWolski to grono ekspertów gwarantujących wysoki poziom merytoryczny komentowanych w mediach zagadnień.  Każdy z nas posiada inne obszary w których się specjalizuje – niżej przedstawienie kompetentnych w swoich dziedzinach oficerów, żołnierzy, naukowców, cywilnych analityków lub też publicystów którzy z przyjemnością wesprą merytorycznie dziennikarzy środków masowego przekazu  w ich odpowiedzialnej pracy. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz na dole strony.

st. chor. rez. Artur Zieliński

wojska powietrznodesantowe, działania lekkiej piechoty, obrona ppanc i maskowanie, areomobilność

Podoficer rezerwy, uczestnik misji poza granicami kraju w Bośni, Kosowie, Iraku i Afganistanie. Współautor kilku wdrożonych projektów z zakresu wyposażenia indywidualnego i maskowania.

ppłk w st.spocz MICHAŁ SITARSKI

Broń strzelecka, wyposażenie osobiste, oporządzenie i osłony balistyczne.

Pułkownik rezerwy, a obecnie redaktor naczelny Frag Out! magazine zwanego też polskim „Recoil”.

płk rez. Piotr Lewandowski

sztuka operacyjna i taktyka, logistyka wojskowa, ochrona infrastruktury krytycznej, szkolnictwo wojskowe

Pułkownik rezerwy, uczestnik misji: Liban, Irak, Afganistan. Obecnie instruktor i wykładowca w Centrum Szkolenia WOT.

Piotr Zbies

inżynieria materiałowa, opancerzenie

Doktorant na Katedrze Ceramiki i Materiałów Ogniotrwałych Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Specjalizuje się w tematyce inżynierii materiałowej o przeznaczeniu wojskowym, w tym osłon balistycznych. Dziennikarz miesięcznika Nowa Technika Wojskowa oraz portalu internetowego konflikty.pl.

Norbert Bączyk

historia wojskowości, konflikty współczesne, modernizacja SZ RP

Wydawca i publicysta, autor setek artykułów i kilku książek, współautor „Podcast Wojenne Historie”. Od lat związany z branżą prasy wojskowej, niegdyś dziennikarz „Polski Zbrojnej”, jako redaktor naczelny lub wydawniczy kierował takimi tytułami jak „Poligon. Magazyn miłośników wojsk lądowych”, „Przegląd Sił Zbrojnych”, „Wozy Bojowe Świata” czy „Nowa Technika Wojskowa”.

Mateusz Paruszkiewicz

Wyposażenie i oporządzenie indywidualne, e-commerce, SEO

Absolwent Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zawodowo specjalista do spraw pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych, copywriter oraz specjalista ds. SEM. W ramach #TeamWolski odpowiedzialny za optymalizację serwisu. Hobbystycznie zajmuje się bushcraftem i ornitologią. Działalność prowadzi w mediach społecznościowych i małych lokalnych grupach entuzjastów przyrody.

Marcin Niedbała

obrona przeciwlotnicza, siły powietrzne, obrona przeciwrakietowa

„Rakietowy doktor” – nie tylko lekarz w trakcie specjalizacji z neurochirurgii ale i cywilny specjalista zajmujący się tematyką broni rakietowej oraz obrony powietrznej, zarówno w domenie lądowej jak i morskiej. Autor licznych analiz na łamach Nowej Techniki Wojskowej oraz portalu Dziennik Zbrojny.

Krzysztof Wojczal

geopolityka

Prawnik, analityk, publicysta. Autor geopolitycznej książki „Trzecia Dekada. Świat dziś i za 10 lat” oraz bloga.

kpt. rez. Maciej Lisowski

taktyka i działania nieregularne, uzbrojenie wojsk lądowych

Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej im. T. Kościuszki (WSOWZ) r. 1998. Dowódca pododdziałów i oficer operacyjny sztabów, Obecnie biznesmen oraz niezależny publicysta  ds obronności,prowadzący działalność edukacyjną  w social mediach.

KMDR DYPL. REZ. JAROSŁAW BUDZISZ

łączność, systemy dowodzenia

Komandor rezerwy, absolwent WSOWŁ i dwukrotnie AON, oficer łącznikowy w dowództwie V Floty USN w operacji Enduring Freedom, obecnie nadal w branży C4, teraz w sektorze prywatnym.

Jarosław Wolski

broń pancerna i przeciwpancerna, artyleria, modernizacja SZ RP, SZ FR, konflikt na Ukrainie

Autor strony Wolski o Wojnie, analityk OSINT, autor ponad setki publikacji w obszarze Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych, więcej w dziale: O autorze

Dr Michał Piekarski

wojna hybrydowa , bezpieczeństwo morskie, terroryzm

Adiunkt w Zakładzie Studiów nad Bezpieczeństwem Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się analizą zjawiska „wojny hybrydowej” w Europie, współczesnego terroryzmu, problematyką bezpieczeństwa morskiego państwa, oraz zagadnieniami kultury strategicznej Polski. Autor lub współautor kilkudziesięciu monografii, rozdziałów książek i artykułów naukowych

Dr Łukasz Przybyło

doktryny wojenne, historia wojskowości, strategia, konflikt izraelsko-arabski

Absolwent SGH, doktorat obronił na AON, adiunkt w Instytucie Strategii Wojskowej Akademii Sztuki Wojennej, prezes Wydawnictwa Tetragon

Dr Dariusz Materniak

wschód, Ukraina, bezpieczeństwo

Absolwent ISM UW, doktor nauk o bezpieczeństwie (WSPol w Szczytnie), dziennikarz i analityk. Redaktor naczelny Portalu Polsko-Ukraińskiego polukr.net.

Dawid Kamizela

Marynarka wojenna, siły powietrzne, obrona przeciwlotnicza

Autor kilkudziesięciu artykułów specjalistycznych poświęconych marynistyce i marynarce wojennej oraz obronie przeciwlotniczej. Publikujący w Nowej Technice Wojskowej oraz Frag Out!  

Budziłło Wojciech

marynarka wojnenna, druga wojna światowa na morzu, bitwy morskie

Historyk i publicysta, zajmujący się przede wszystkim rolą flot w minionych konfliktach zbrojnych jak również w czasach teraźniejszych. Opracowania jego autorstwa można znaleźć w polskich oraz brytyjskich mediach, takich jak Morza, Statki i Okręty czy Warships – International Fleet Review

Bartłomiej Kucharski

broń pancerna, broń przeciwpancerna, artyleria

Studiował na WIPiE UR w Krakowie, aktywny zawodowo od końca 2014 r. Pisał m.in. dla miesięczników „Armia”, „Nowa Technika Wojskowa”, „Wojsko i Technika Historia”, a także portali Dziennik Zbrojny i Armadni Noviny. Obecnie związany przede wszystkim z czasopismem „Wojsko i Technika”.  Administruje grupą Obrona PRO na facebooku.

Ariel Drabiński

demografia i tematyka pokrewna

Wieloletnie doświadczenie w branży finansowej oraz przeszło 17 zainteresowań demografią, obecnie łączy hobby z pracą w obeg.pl.

Aleksander Fiedorek

fortyfikacje, schrony, Broń Masowego Rażenia (BMR), ochrona ludności

Hobbystycznie i zawodowo zajmuję się budowlami ochronnymi. Przez 20 lat pracował w prawnej obsłudze przedsiębiorstw, realizując projekty dla największych firm w Polsce.

    FORMULARZ KONTAKTOWY